top of page

Filtry w fotografii

Filtry mają duże zastosowanie w fotografii plenerowej. Dzięki nim można uzyskać ciekawe efekty. Najbardziej popularnym filtrem jest filtr polaryzacyjny, który zakładamy na obiektyw. Obracając nim można niwelować np. odblaski na wodzie, witrynach sklepowych... Ponadto można przyciemnić niebo, aby bardziej wyeksponować chmury. Przykład takiego zastosowania filtra można obejrzeć na poniższym zdjęciu.

Z kolei filtr połówkowy żółty, również założony na obiektyw może zmienić charakter zdjęcia. Wpłynie to na jego klimat, nastrój... Nasilił też efekt zachodu słońca, pomimo tego, że godzina nie była wieczorna. Filtr żółty ma zastosowanie w fotografii cyfrowej i analogowej. Poniżej prezentujemy efekt, jaki udało nam się uzyskać przy zastosowaniu tego filtru. Wykorzystano aparat Canon R5, adapter + obiektyw 70-200 mm, f 2.8 i 16-35 mm, f 4.

Dodać należy, że filtrów i jego rodzai jest bardzo dużo (szare, makro, efektowne...). Warto je stosować, aby uzyskać ciekawy efekt, bez dodatkowej postprodukcji w programach edycyjnych.9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Polna droga

Comments


bottom of page